FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Серпень
2022

Нацбанк позбавив ліцензії ФК "Голден Груп" із 18 обмінниками

Київ. 11 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України анулював ліцензію на торгівлю валютними цінностями ТОВ "Фінансова компанія "Голден Груп", яке з 18 пунктами обміну займає близько 0,15% ринку готівкового обміну валют.

"Захід впливу застосовано за порушення вимог валютного законодавства. Крім того, встановлено факти перешкоджання цією компанією у проведенні членами інспекційної групи Національного банку позапланової виїзної перевірки, здійснення валютно-обмінної операції без її документального оформлення та інші порушення", – наголошується у повідомленні НБУ на його сайті в четвер.

Регулятор уточнив, що комітет із питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив відповідне рішення 10 серпня.

За даними ресурсу opendatabot, бенефіціаром ФК "Голден Груп" є Андрій Мельник.

Виручка компанії у 2020 році становила 280,42 млн грн, чистий прибуток – 0,2 млн грн.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці липня звинуватив небанківські обмінники у штучній девальвації гривні, заборонив їм виставляти табло з курсами та запровадив інші обмеження. На початку серпня регулятор також анулював ліцензії ФК "Константа М", "ДСД Фінанс", "24 онлайн" та "Фінансової гарантії", яким належать близько 600 обмінників, або 15% ринку валютообміну, за порушення вимог валютного законодавства.

Крім того, регулятор повідомив про позапланові виїзні перевірки небанківських обмінників, які мають ліцензії НБУ на торгівлю валютними цінностями, щодо дотримання ними порядку організації та здійснення такої торгівлі.

"Метою цих перевірок є забезпечення прозорого ринку торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та цивілізовані правила роботи на ньому. Станом на 10 серпня 2022 року Національний банк здійснив 57 перевірок структурних підрозділів 19 небанківських фінансових установ", – зазначив Нацбанк.