FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Березень
2023

Набув чинності порядок використання пломб на транспорті для спрощення транзиту с/г культур з України до Польщі

Київ. 9 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна та Польща досягли домовленостей про спрощення проходження процедур під час експорту українських зернових і олійних культур транзитом через Польщу до інших країн, зміни набувають чинності 9 березня і стосуються порядку застосування пломб на автотранспорті, повідомляють на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України в четвер.

Згідно з повідомленням, з 8:00 ранку 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що прямує транзитом через Республіку Польща (РП) до польських портів “Гданськ”, “Гдиня”, “Свіноуйсьце”, “Щецин” або транзитом до інших країн.

Уточнюється, що для українських автоперевізників спрощена процедура діятиме в усіх пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту.

“У пункті пропуску представник Держмитслужби України проставлятиме в накладній CMR додаткову печатку у графі 2, у разі якщо такий вантаж прямує транзитом до польських портів чи інших країн. Необхідність проставлення додаткової печатки визначає представник Держмитслужби України відповідно до переліку товарів (кодів) та одержувача зазначеного в накладній CMR. Перевізник має пред’являти інспекторам митниці Республіки Польща міжнародну накладну CMR із додатковою печаткою”, – пояснюється в повідомленні Мінагрополітики.

За даними відомства, якщо в графі №2 накладної CMR відсутня додаткова печатка, а товар прямує транзитом через РП, польська сторона залишає за собою право повернути таку вантажівку на територію України. Крім того, польська сторона наноситиме пломби на вантажівки з транзитним товаром після проходження ними прикордонного та митного контролю.

Міністерство зазначило, що товар, який перевозиться в залізничному транспорті, відтепер не підпадатиме під ветеринарний контроль з боку Польщі в разі, якщо в залізничній накладній (SMGS, CIM або CIM/SMGS) буде зазначено одержувача, який перебуває в порту “Гданськ”, “Гдиня”, “Свіноуйсьце”, “Щецин” або в інших країнах – членах ЄС.

“У разі, якщо товар прямує транзитом через Республіку Польщу, але в накладній зазначено отримувача, який здійснює перевантаження на території Республіки Польща з вагонів українського стандарту в європейські, застосування спрощеної процедури можливе за пред’явлення договору (або іншого документа) з європейським перевізником, що засвідчує, що цей вантаж їде транзитом у польські порти чи в інші країни”, – зазначає міністерство.

За його даними, додаткове опломбування залізничних вагонів у новому порядку не передбачено.

Як повідомлялося, останніми тижнями проходження експорту української агропродукції на кордоні з Польщею було уповільнене через посилення нею заходів ветеринарного контролю.