FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

На звільнених від окупантів територіях на Харківщині зруйновано до 90% будинків – Синєгубов

Харків. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – За добу російські військові 5 разів обстріляли житлові райони Харкова, в результаті поранено 5 мирних жителів повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.

"Знову постраждали житлові райони: приватний сектор у центрі міста, Шевченківський та Київський райони, Північна Салтівка. Постраждали 5 мирних мешканців", – сказав Синєгубов у телеефірі.

Він зазначив, що кількість ворожих обстрілів обласного центру скоротилася завдяки ЗСУ, проте перебувати на вулиці все ще небезпечно: противник обстрілює Харків із РСЗВ, а Північну Салтівку та 602-й мікрорайон – з артилерії.

В області окупанти обстрілювали Золочів, Чугуїв та Дергачі. Ізюмський напрямок залишається найбільш спекотним.

Синєгубов зазначив, що ЗСУ утримують свої позиції в Харківській області, за деякими напрямками просуваються та мають значні успіхи.

"Ми звільняємо наші території та працюємо над відновленням функціонування органів державної влади. Проте маємо ще провести велику роботу з розмінування", – сказав Синєгубов.

За його словами, на звільнених від російських окупантів територіях області зруйновано велику частину (до 90%) приватних будинків, школи, дитячі садки, немає світла і газу, а через бої і обстріли, що тривають, там небезпечно перебувати.

"Більшість будинків, це 90%, – зруйновані. Ми зараз працюємо над відновленням електропостачання, газопостачання, але там все ще занадто небезпечно… Там небезпечно не тільки жити, там небезпечно просто перебувати, оскільки тривають постійні бої, постійні обстріли і ми вживаємо всіх заходів, щоб евакуювати місцеве населення", – сказав Синєгубов.

Він наголосив, що евакуація проводиться "за фактом", без завчасного оголошення, щоб уникнути ворожого обстрілу евакуаційних колон.