Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
На Запоріжжі жінки-ВПО вивчали психологічні техніки для підтримки дітей під час війни
23 листопада відбувся вебінар для жінок – ВПО на тему «Як заспокоїти та підтримати дитину під час військового конфлікту», у рамках проекту, який реалізується ГО “Правозахисний рух Донбасу” для мешканців м. Запоріжжя, м. Оріхов, м. Гуляйполе, Широківська громада, м. Вільнянськ Запорізької області.
Під час вебінару учасниці познайомились з віковими психологічними особливостями сприйняття дітей, підлітків та дорослих. Надали можливість відпрацювати на практиці прийоми казкотерапії, що спрямовані на зниження рівня стресу та збереження взаєморозуміння з дитиною. Також познайомили учасниць з методом ненасильницького спілкування, поняттям червоної та зеленої сили, а також інших алегорій, що зрозумілі дитині у будь-якому віці.
На вебінарі жінки – ВПО розглянули такі теми:
- Вікові психологічні особливості та відмінності сприйняття кризових життєвих обставин. Реакція дитини, підлітка, дорослого.
- Казкотерапія під час війни. Можливості батьків, можливості фахівців.
- Червона та зелена сила у конфлікті. Символізм кольорів у загальному та національному культурному полі. Комікси відповідного напрямку для підтримки дітей у військовий час.
- Питання, що загострюють конфлікт. Питання, що переводять конфлікт у конструктивну взаємодію відповідно методу ненасильницького спілкування за Маршалом Розенбергом.
- Конструктивна взаємодія з точки зору моделі ефективної комунікації. Понятійність, можливості, потреби, що стоять за комунікацією як процесом.
- Зовнішні реакції на стрес під час війни у відповідності до вікових особливостей дітей та батьків. Потреби, що приховані за проявами стресу.
- Універсальність, рівноцінність, взаємозалежність потреб. Потреби як джерело почуттів та дій людини.
Проєкт впроваджується ГО «Правозахисний Рух в підтримку прав біженців та відновлення демократичного Донбасу» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).