FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Квітень
2023

На Волині судитимуть адміністратора телеграм-каналу, який допомагав ухилянтам уникнути мобілізації

Київ. 4 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Завершено досудове розслідування та скеровано до суду справу за обвинуваченням жителя Луцька, який адміністрував телеграм-канал, що допомагав ухилянтам уникнути мобілізації.

“За матеріалами СБУ на Волині судитимуть адміна телеграм-каналу, який допомагав ухилянтам уникати мобілізації”, – йдеться в повідомленні УСБУ у Волинській області на сторінці у фейсбуці.

У повідомленні зазначено, що кіберфахівці Служби безпеки на Волині в березні цього року заблокували телеграм-канал і чатбот, які перешкоджали мобілізації українських громадян призовного віку.

“Інтернет-ресурс “повідомляв” про заходи, які проводять Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в регіоні. Насамперед вони “зливали” актуальні місця вручення військовозобов’язаним повісток та закликали ховатися від представників військкоматів. Для збору відомостей про “локації” використовували власну мережу інформаторів серед місцевих жителів”, – зазначається в повідомленні.

За інформацією УСБУ, щодня на каналі публікували від 30 до 90 повідомлень про місця вручення повісток працівниками Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в регіоні.

У повідомленні уточнюється, що адміністратором телеграм-каналу виявився житель Луцька, основною діяльністю якого є створення телеграм-каналів і чатботів. Слідчі СБУ повідомили йому про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань), і скерували матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом до суду.

Джерело: https://www.facebook.com/ssu.lutsk/posts/pfbid0GKszUuXRUPmiyjypKeYL6ZKoan53CGgpDMf63RiVciuznbougFLZGwrYeSBDdqDjl