FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Березень
2021

На вихідних Україна переводить годинники

У ніч з суботи на неділю, 28 березня, о третій годині ночі за київським часом Україна переходить на літній час. Стрілки годинника переводять на одну годину вперед.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабміну від 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”.

Щорічно в останню неділю березня о третій ночі годинники переводять на годину вперед, а в останню неділю жовтня — на годину назад.

Верховна Рада 19 березня відмовилась скасувати сезонне переведення годинників на літній та зимовий час раз на пів року.

Україна тепер буде пів року жити за одним часом з Москвою та Мінськом – у часовому поясі UTC+3.

Переведення годинників викликає палкі суперечки. У нього є як чимало противників, так і прихильників.

Прихильники переведення годинників пояснюють користь такого кроку економічними перевагами, а саме економією електроенергії – люди працюють за світлового дня.

Також називають і соціальні переваги – перехід на літній час дозволяє людям краще використовувати “світлі” години дня, а також зменшує кількість аварій та злочинів у темні години.

Противники ж переведень наводили дослідження, які свідчили про негативний вплив на здоров’я людини та біоритми.

Наприклад про те, що у країнах, де переводять годинники, в момент переходу зростає кількість інсультів та викликів швидкої допомоги.

Так само опоненти “літнього-зимового” часу вказують, що економія електроенергії від переведення годинників якщо і є, то дуже незначна, бо дозволяє заощадити лише 0,34% електроенергії.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *