FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Лютий
2022

На Tesla подано позов до суду через расову дискримінацію

На Tesla подали до суду за ймовірну расову дискримінацію та домагання з боку регулюючого органу Каліфорнії, який стверджує, що виробник електромобілів управляє «робочим місцем, розділеним за расовою ознакою».

Каліфорнійський департамент справедливого працевлаштування та житлового будівництва (DFEH) заявив, що отримав «сотні скарг» від робітників заводу у Фрімонті.

Тесла назвала позов «помилковим».

Вона заявила, що «рішуче виступає проти всіх форм дискримінації та утисків» і попросить суд призупинити розгляд справи.

Tesla заявила, що це дозволить «вжити інших кроків, щоб гарантувати, що факти та докази будуть почуті».

Кевін Кіш, директор DFEH, сказав, що агентство «знайшло докази того, що завод Tesla у Фрімонті є робочим місцем з расовою сегрегацією, де чорношкірі робітники зазнають расових образ і дискримінації при призначенні на роботу, дисципліні, оплаті та просуванні по службі».

Стверджувалося, що співробітники називатимуть райони, де працювали чорношкірі або афроамериканські співробітники, расистськими історичними назвами, такими як «плантація».

У позові, поданому після розслідування, проведеного агентством, також стверджувалося, що один робітник чув образи на расовому ґрунті “до 50-100 разів на день”.

Але Tesla заявила, що за останні п’ять років приватні особи просили DFEH провести розслідування щодо компанії майже 50 разів.

«Кожного разу, коли DFEH закривало розслідування, воно не виявляло неправомірних дій щодо Tesla», – йдеться в блозі фірми.

«Тому викликає недовіру агентство, яке після трирічного розслідування стверджує, що у Tesla якимось чином існувала систематична расова дискримінація та утиски».

Також йдеться, що претензії «зосереджені на передбачуваних неправомірних діях з боку виробничих працівників на заводі у Фремонті, які мали місце у період з 2015 до 2019 року».

Торік Tesla було наказано виплатити 137 мільйонів доларів як компенсацію за те, що вона не змогла зупинити жорстоке поводження з чорношкірим колишнім робітником на своїй фабриці у Фрімонті.

З того часу Tesla подала апеляцію на багатомільйонну компенсацію, надану колишньому оператору ліфта Оуену Діасу.

Компанія, очолювана виконавчим директором Ілоном Маском, заявила у своєму блозі, що вона є «останнім виробником автомобілів, що залишився в Каліфорнії», має «мажоритарну робочу силу» і забезпечує добре оплачуваними робочими місцями 30 000 осіб.