FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Лютий
2021

На ринку тягових акумуляторів Panasonic збирається робити ставку на безпеку продукції

До 2018 року японська корпорація Panasonic залишалася лідером ринку тягових акумуляторів для електромобілів, але потім китайська CATL і корейська LG Chem змістили її на третю позицію. За словами представників японської марки, Panasonic не збирається змагатися з ними ціною, вона робить ставку на безпеку експлуатації власної продукції.

Як зазначає Nikkei Asian Review, за підсумками поточного фіскального року, який завершиться в кінці березня, Panasonic очікує вперше продемонструвати прибуток в сегменті виробництва акумуляторних осередків. Три перші квартали Panasonic завершила з операційними збитками в розмірі 7,4 млрд ієн проти операційних збитків в розмірі 29,2 млрд ієн за аналогічний період попереднього року. Відповідно, в першому кварталі поточного календарного року ситуація зламається на користь отримання прибутку на операційному рівні.

Подібній динаміці сприяли як збільшення обсягів виробництва електромобілів Tesla, так і зниження витрат на придбання матеріалів для випуску акумуляторних осередків. Знизився і рівень браку, що теж сприяло формуванню оптимістичного прогнозу на весь фіскальний рік. Panasonic більш не є єдиним постачальником акумуляторних осередків для Tesla. Компанії CATL і LG Chem розширюють співробітництво з виробником електромобілів, особливо за межами США. Тепер японська корпорація контролює тільки 18% ринку. За словами цього виробника, вплутуватися в цінові війни вона не збирається, але замість цього зосередиться на забезпеченні якості та безпеки профільної продукції.

У плани Panasonic входить будівництво підприємства з виробництва акумуляторних осередків в Норвегії. Розширюється співпраця з Toyota, з якої у Panasonic створено спільне підприємство. Осередки типорозміру 4680, якими Tesla хвалилася в вересні, в дійсності були розроблені фахівцями Panasonic. За наступні п’ять років компанія має намір збільшити ємність тягових акумуляторів Tesla на 20%, не пропонуючи при цьому істотних революційних змін в складі або конструкції елементів живлення. На наступний фіскальний рік Panasonic переглянула умови угоди з Tesla – передбачається, що остання буде купувати більше акумуляторів, але за зниженою ціною.