FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

На півночі Косово відбулися зіткнення між місцевою поліцією та сербами

Брюссель. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС – Між косовською поліцією та сербами в середу стався конфлікт на півночі Косово під час рейдів сил безпеки проти контрабанди товарів, передає агентство Associated Press (AP) з посиланням на поліцію та місцеві ЗМІ.

Рейди проводилися в чотирьох місця, включаючи і місто Косовська Митровиця, найбільш населене сербами.

За деякими даними, внаслідок зіткнень є поранені.

AP зазначає, що на відеозаписах із місця подій видно, як поліція застосовувала сльозогінний газ у відповідь на те, що серби кидали каміння в поліцейських. Серби при цьому перекрили головну дорогу вантажівками.

Різке загострення напруженості між Белградом та Приштиною відбулося у вересні, коли косовська влада заборонила в’їзд автомобілів із сербськими номерами без тимчасової роздрукованої реєстрації. Серби, які проживають на півночі Косово, у відповідь на це заблокували дороги біля прикордонних переходів, тоді влада Косово перекинула спеціальні поліцейські підрозділи до двох прикордонних переходів.

Однак потім було досягнуто згоди про деескалацію на зустрічі представників Белграда та Приштини у Брюсселі. Угодою було передбачено відведення підрозділів спецназу від КПП "Брняк" та "Ярина".