FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

На окупованих територіях залишилося 5% зернових, що зберігаються в країні, але загрози продбезпеці немає – заступник міністра агрополітики

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У зерносховищах України міститься майже 25 млн тонн зернових та олійних культур урожаю минулого року, тоді як на тимчасово окупованих військами РФ територіях, звідки агресор вивозить зерно, на початок війни зберігалося 1,3 млн тонн сільгоспкультур, тож продовольчій безпеці країни нічого не загрожує, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телеканалу "Україна 24".

Водночас він наголосив, що крадіжку агропродукції російськими окупантами можна прирівняти до геноциду жителів окупованих територій Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей, оскільки звідти вивозять залишок урожаю, необхідний для забезпечення харчування українців, які перебувають в окупації.

Він також додав, що війська РФ окупували майже 30% сільгоспплощ у країні, тоді як для землеробства Україні доступні приблизно 70%. Водночас для забезпечення всіх 40 млн українців необхідно лише 35% її посівних площ.

"Тобто у нас доступно на контрольованій території щонайменше 70% площ. І лише половина з них необхідна для забезпечення продовольством", – запевнив заступник міністра.

Як повідомлялося, через воєнну агресію РФ в Україні в нинішньому сезоні очікується скорочення посівних площ високомаржинальних культур (соняшника та кукурудзи) у разі нарощування площ посівів більш простих у виробництві, але важливих культур із точки зору продовольчої безпеки – гороху, ячменю та вівса.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 20 квітня заявив, що Україна цього сезону засіє ярими культурами орієнтовно 14,2 млн га сільгоспземель, що становить 80% торішнього показника в 16,9 млн га.

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма у березні назвав метою України у 2022 році збір щонайменше 70% від торішніх обсягів урожаю.