FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Травень
2022

НА ЛЬВІВЩИНІ ПЛАНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ IT-МІСТЕЧКО ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

На Львівщині планують побудувати IT-містечко для представників креативних індустрій, повідомив президент International Technology Transfer Association (ITTA) і Фонду реконструкції та розвитку України Артем Гончаренко.

“Наразі ми реалізуємо такий проєкт, ми знайшли ділянку на Львівщині. Найближчим часом розпочнеться юридичний процес. Плануємо протягом літа побудувати перші кампуси, куди можна буде залучати іноземних партнерів та айтішників, креативні індустрії, молодь для створення майданчика для обговорення та створення стартапів”, – розповів Гончаренко під час пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в четвер.

Він уточнив, що вже є домовленості щодо виділення земельної ділянки на Львівщині площею 8 га. Проєкт передбачає будівництво кампусів заввишки не більше ніж п’ять поверхів, загальна площа просторів становитиме 10 тис. кв. м.

За словами Гончаренка, кампуси містечка матимуть змогу прийняти до 1 тис. учасників, також передбачено будівництво місць тимчасового проживання. Окрім того, реабілітаційний центр у складі технопарку буде розрахований на 500-600 місць.

Раніше створення таких містечок планувалося на Київщині, в Харкові, Одесі, Львові.

“Будівництво такого центру в Харкові ми перенесли на післявоєнний час. Розпочнемо спілкування з місцевою владою про те, що потрібно врахувати будівництво такого містечка креативних індустрій у плані відновлення міста”, – розповів президент ITTA.

“Ми хотіли б створити не лише місце для спілкування, а й, можливо, з гнучкими умовами оподаткування, з можливістю виходу на міжнародні ринки”, – наголосив він.

Українську некомерційну організацію International Technology Transfer Association (https://itta.org.ua/) засновано в 2020 році, до сфери її діяльності входить розроблення програмного забезпечення, розвиток IT-сфери в Україні. У квітні 2022 року ITTA стала співініціатором створення благодійного Фонду реконструкції та розвитку України для організації та доставки гуманітарної допомоги в Україну.