FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

На Луганщині окупанти змушують людей голосувати на псевдореферендумі, погрожуючи звільненням з роботи – голова ОВА

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На Луганщині окупанти змушують людей голосувати на псевдореферендумі, у такий спосіб намагаючись підвищити явку, а за відмову погрожують звільненнями з роботи, повідомив голова ОВА Сергій Гайдай.

"Заборонено залишати міста, працюєш – змусять на роботі, сидиш вдома – прийдуть військові: на Луганщині окупанти намагаються підвищити явку під час неволевиявлення. Росіяни підготувалися до зйомок пропагандистськими ЗМІ сюжетів про таку собі "активну участь місцевих мешканців у голосуванні", – написав Гайдай у телеграм-каналі.

За його словами, зокрема у Біловодську на одному з підприємств начальник оголосив усім співробітникам, що явка (на референдум – ІФ-У) є обов’язковою, а за відмову автоматично звільнять з роботи, а списки тих, хто не з’явиться, передадуть представникам т.зв. "МДБ ЛНР".

У Старобільську окупаційна влада заборонила місцевому населенню залишати місто в період із 23 до 27 вересня. За наявною інформацією, окупанти створюють збройні групи для обходу житла та примусу людей брати участь у голосуванні.

Водночас спроба росіян примусово мобілізувати жителів області не вдалася, зокрема вербування у Луганському СІЗО представниками приватної компанії ув’язнених.

"Втім, "часткова мобілізація" триває. Хоча є й ті, хто під неї вже не підпаде. Упродовж доби до військового шпиталю у Ростові-на-Дону доставлено 105 тіл загиблих російських військовослужбовців, тривають підготовчі заходи прийняти ще 200 тіл", – наголосив Гайдай.

Голова ОВА також зазначив, що ворог за добу здійснив обстріли населених пунктів на краматорському напрямку: Богородичне, Яцьківка, Ярова, Тетянівка, Святогірськ, Пришиб, Словʼянськ, Платонівка, Донецьке, Сидорове, Закітне, Озерне, Щурове та Райгородок, Маяки, Миколаївка, Діброва, Крива Лука.

На бахмутському напрямку: Сіверськ, Спірне, Званівка, Миколаївка, Роздолівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Одрадівка, Веселе, Білогорівка, Розівка, Зайцеве, Яковлівка, Майорськ.

Джерело: https://t.me/luhanskaVTSA/5925