FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

01
Лютий
2021

На думку Samsung, «автомобільна лихоманка» вдарить по сегменту смартфонів

Тема дефіциту автомобільних напівпровідникових компонентів активно обговорюється різними джерелами, представники Samsung Electronics на квартальному звітному заході теж не уникли цієї долі. На їхню думку, спроби перерозподілити виробничі пріоритети на користь авторинку приведуть до нестачі компонентів для смартфонів.

За словами представників Samsung Electronics, на яких посилається ресурс ArsTechnica, тиск, який чиниться на контрактних виробників компонентів може змусити їх урізати квоти на випуск мобільних процесорів. У свою чергу це скоротить обсяги продажів пам’яті для смартфонів, яку Samsung Electronics випускає самостійно. Зараз корейський виробник ретельно стежить за розвитком подій в цій сфері.

Як стало відомо на цьому тижні, під натиском тайваньської влади, до якої звернулися уряди США, Німеччини і Японії, компанія TSMC пообіцяла збільшити обсяги виробництва автомобільних компонентів. Судячи з усього, зміщення пріоритетів буде зроблено на шкоду інтересам інших замовників TSMC. Одночасно обіцяно скорочення часу виробничого циклу майже вдвічі – необхідні для автомобільної галузі компоненти будуть випускатися за інтенсивною програмою.

Лобіювання інтересів автомобільної галузі на урядовому рівні в даній ситуації не зовсім типове, але це лише демонструє всю глибину проблеми. Влада стурбована тим, що зупинка конвеєрів і скорочення обсягів випуску автомобілів через брак напівпровідникових компонентів сильно вдарять як по економіці окремих регіонів, так і по соціальній сфері, яка і без того постраждала через пандемію коронавіруса. Власне контрактне виробництво Samsung Electronics в минулому кварталі продемонструвало рекордну виручку. Як стверджується, високим попитом користувалися послуги з виробництва мобільних чіпів з підтримкою мереж 5G і компонентів для високопродуктивних обчислень. Відомо, що ігрові графічні процесори NVIDIA з архітектурою Ampere випускаються саме на підприємствах Samsung.