FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

На Донбасі був задіяний ПТРК Javelin – нардеп Копитін

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народний депутат фракції "Слуга народу", голова парламентського підкомітету з питань оборонної промисловості Ігор Копитін підтвердив інформацію, що з’явилася раніше, про використання в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі протитанкових ракетних комплексів Javelin, поставлених США Україні в рамках пакета військової допомоги.

"Днями поширилась інформація щодо того, що в зоні ООС використали протитанковий ракетний комплекс Javelin. Так, це правда. Наші воїни використали його під час ведення бою. Поки що не маю права розголошувати, де це відбулося і під час яких обставин, але скажу – попереджаючи будь-які подальші заяви та маніпуляції щодо того, "чи може Україна захищатися, чи це не заборонено", – так, може", – написав Копитін у Facebook.

Нардеп наголосив, що Україна має право на захист своєї землі. "Саме так, як вважаємо за потрібне – з використанням Javelin або Bayraktar (закуплені в Туреччині безпілотні літальні апарати – ІФ), або іншої зброї, яка є на балансі ЗСУ. Бо ми захищаємо власну державу. До речі, ми вже розмовляли з нашими американськими партнерами щодо використання Javelin. Дійшли в діалозі з ними до такої самої думки, яку я окреслив вище… Правда за нами", – додав Копитін.

Як повідомлялося, в липні 2020 року тодішній головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак анонсував оснащення бригад ЗСУ, які братимуть участь в ООС, американськими ПТРК Javelin. Він розповів, що на той момент одна з бригад ЗСУ проходила підготовку для виконання завдань у районі проведення ООС, зокрема, відпрацьовувала тактику застосування Javelin.

Раніше, в листопаді 2017 року Сенат США схвалив проект закону про "Бюджет США на 2018 рік на потреби національної оборони", що передбачає можливість надання Україні $350 млн військової допомоги, включно з постачанням летального оборонного озброєння. У березні 2018 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні 37 одиниць ПТРК Javelin та 210 ракет до них на $47 млн. За даними української сторони, постачання американських ПТРК в Україну було забезпечено на умовах, що оборонне озброєння не використовуватимуть на лінії зіткнення на Донбасі.

У квітні п’ятий президент України Петро Порошенко підтвердив постачання у Збройні сили України протитанкових ракетних комплексів Javelin із США. 22 травня було здійснено перші запуски в Україні ракетних комплексів Javelin.

Крім того, 16 червня 2020 р. в Україну в рамках пілотного проекту за програмою уряду США "Міжнародні військові продажі" надійшла перша партія вантажу за контрактом, підписаним у грудні 2019 року, а саме ракети до протитанкових ракетних комплексів Javelin і допоміжне обладнання на загальну суму понад $27 млн. Для потреб ЗСУ надійшли ракети FGM-148E комплексу Javelin.

Джерело: https://www.facebook.com/Kopytin.Ihor/posts/4928988913787619