FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

На АЕС поблизу Міннесоти в листопаді 2022 р. стався витік води з радіоактивними матеріалами – ЗМІ

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська електроенергетична компанія Xcel Energy в листопаді минулого року виявила та локалізувала витік води з тритієм, радіоактивним ізотопом водню, проте відомо про це стало тільки зараз, передає у п’ятницю Bloomberg.

Зазначається, що витік зафіксували 22 листопада на АЕС “Монтічелло” поблизу однойменного міста в штаті Міннесота. У Xcel Energy запевнили, що інцидент не становив небезпеки для довкілля. Тоді компанія повідомила про інцидент Комісії з ядерного регулювання та владі штату. Bloomberg зазначає, що громадськість поінформували про витік лише в четвер.

Зі свого боку CBS News із посиланням на владу штату повідомляє, що з водоводу, який проходить між двома корпусами на об’єкті, витекло 400 тис. галонів (понад 1,5 млн л) води, забрудненої тритієм. За даними чиновників, витік відтоді локалізували. У Xcel Energy заявили про утилізацію близько чверті тритію, що витік, процеси очищення тривають.

У компанії повідомили, що планують відключити електростанцію у квітні для ремонту пошкодженої труби та планують з’ясувати причину поломки.

В Управлінні з контролю за забрудненням довкілля штату Міннесота зазначили, що жодних загроз для джерел питної води або прилеглої річки Міссісіпі немає.

“Наразі немає жодних доказів, що свідчать про ризик для будь-яких джерел питної води поблизу об’єкта”, – заявили в управлінні.

Тритій – радіоактивний ізотоп водню і побічний продукт виробництва електроенергії на атомних електростанціях.

За останній час у США сталося кілька інцидентів, пов’язаних із токсичними матеріалами. Так, напередодні в штаті Аризона зазнав аварії залізничний потяг, що перевозив небезпечні матеріали. Однак поки що не повідомляється про те, які саме матеріали перевозив поїзд.

На початку лютого на залізниці в штаті Огайо сталася аварія, з рейок зійшли 50 зі 141 вагона вантажного поїзда, у 20 із них були небезпечні речовини. У 14 цистернах перевозили вінілхлорид, який використовують для виробництва різних пластикових виробів.

Влада вжила заходів для евакуації населення з небезпечних районів, зокрема примусової щодо тих жителів, які відмовлялися підкоритися розпорядженню. Пізніше місцевому населенню дозволили повернутися в місця проживання.