FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

МЗС України протестує у зв'язку з відправленням Росією "гумконвоїв" на Донбас через непідконтрольну Києву ділянку кордону

Київ. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство закордонних справ України направило МЗС Російської Федерації ноту протесту у зв’язку з продовженням Росією протиправної практики направлення на територію України так званих гуманітарних конвоїв.

"14 жовтня Російська Федерація вкотре проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України та без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 103-й "гуманітарний конвой" РФ", – йдеться в коментарі МЗС України, оприлюдненому в четвер.

Зазначено, що переміщення відбулося через непідконтрольну уряду України ділянку державного кордону України, через російські прикордонні пункти пропуску "Донецьк" і "Матвєєв Курган".

"Відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством обов’язкове оформлення вантажу представниками прикордонних та митних органів України", – наголошують у міністерстві.

У зв’язку з цим МЗС України направило російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту з вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України.