FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

МВС пропонує створити Ситуаційний центр супутникового моніторингу для раннього виявлення лісових пожеж

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство внутрішніх справ України пропонує вдосконалити підхід до ліквідації надзвичайних ситуацій, зокрема лісових пожеж шляхом створення Ситуаційного центру супутникового моніторингу, розповів заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров, повідомляє прес-служба МВС України.

"Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський анонсував створення авіаційного європейського хабу, основна ідея якого – розширення можливостей у боротьбі з лісовими пожежами. Ми маємо не тільки протидіяти, а й прогнозувати виникнення таких надзвичайних ситуацій. Саме тому МВС пропонує створити Ситуаційний центр супутникового моніторингу, який виявлятиме лісові пожежі на ранній стадії, робитиме термальні супутникові знімки та контролюватиме ситуацію не лише в Україні, а й на території інших європейських держав (за їхнім зверненням)", – розповів Гончаров на форумі "Велике будівництво: Авіація. Туризм", який відбувся у четвер у Міжнародному аеропорту "Бориспіль".

Він також наголосив, що важливим питанням залишається збільшення кількості протипожежних літаків.

"Наразі ДСНС має чотири літаки Ан 32п, які працюють в умовах високогір’я, злітають з необладнаних злітно-посадкових смуг та можуть нести 8 тонн води для пожежогасіння. Ми плануємо збільшити їхню кількість до 2028 року, щоб мати можливість боротися з пожежами та допомагати іншим країнам. До кінця цього року очікуємо на підписання контракту з ДП "Антонов" на придбання ще одного літака", – сказав Гончаров.