FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

МВС Білорусі пропонує позбавляти громадянства за екстремістські злочини

Мінськ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-ЗАХІД – МВС Білорусі пропонує позбавляти громадянства за екстремістські злочини та встановити безумовну адміністративну відповідальність за підписку на екстремістські інтернет-ресурси.

"Наразі нами спільно із зацікавленими державними органами опрацьовуються законодавчі ініціативи, спрямовані на гарантування національної безпеки держави. Зокрема, вважаємо, що громадянство Республіки Білорусь може бути втрачено особами, визнаними винними у скоєнні окремих категорій злочинів екстремістської спрямованості або заподіянні тяжкої шкоди інтересам Білорусь, незалежно від способу набуття громадянства", – заявив в інтерв’ю виданню "Мінська правда" начальник Головного управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією МВС Білорусі Андрій Паршин. Інтерв’ю було опубліковано у вівторок на сайті видання mlyn.by.

Крім того, у МВС вважають "необхідним встановити безумовну адміністративну відповідальність за підписку на інтернет-ресурси, чиї матеріали визнані екстремістськими, та застосовувати до осіб, які вчинили злочини екстремістської спрямованості, як додаткове покарання загальну конфіскацію їхнього майна".

За словами Паршина, у 2021 році Головне управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією встановило 120 власників та адміністраторів інтернет-ресурсів деструктивної спрямованості. Обмежений доступ до 104 таких інтернет-ресурсів, матеріали 125 телеграм-каналів та чатів визнані екстремістськими. За рішенням МВС Білорусі є екстремістськими формуваннями 13 груп громадян, їхня діяльність заборонена.