FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

МВФ сумнівається у доцільності інвестицій 2-го рівня пенсійної системи в ОВДП

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародний валютний фонд (МВФ) у меморандумі з Україною висловив сумніви щодо доцільності інвестицій майбутнього другого рівня пенсійної системи в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), свідчить оприлюднений на сайті Фонду текст документа.

"Влада розглядає можливість запровадження накопичувального другого рівня пенсійної системи. При тому що середні пенсії в Україні низькі, накопичувальний другий рівень навряд чи покращить їхню достатність, особливо якщо внески інвестуватимуться в державні облігації", – зазначено в меморандумі.

У вересні міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що обов’язковий накопичувальний рівень пенсійної системи в перший рік запуску акумулює орієнтовно 53-56 млрд грн, які зможуть бути інвестовані виключно у гривневі облігації через відсутність альтернативних інструментів із достатнім рівнем безризиковості.

"Що найважливіше, накопичувальний другий рівень слід упроваджувати лише за наявності відповідних попередніх умов. Він може фінансуватися за рахунок нових ресурсів, але в будь-якому разі не має призводити до скорочення ресурсів, що виділяються на перший (солідарний – ІФ) рівень пенсійної системи", – наголосив МВФ.

У свою чергу Україна взяла зобов’язання продовжити пенсійну реформу, розпочату у 2017 році. Водночас країна має намір утриматися від нових спеціальних пенсій та привілеїв, подальшого довільного збільшення виплат, ухвалення змін щодо підвищення ефективного пенсійного віку.

"Ми здійснимо спрощення та уніфікацію поточної складної системи надбавок для осіб, які давно вийшли на пенсію, та внесемо зміни до закону про обов’язкове пенсійне страхування, визначивши дату проведення щорічної індексації пенсій", – наведено у меморандумі взяті Україною зобов’язання.

Крім цього, згідно з меморандумом, Україна має намір продовжити співпрацю з партнерами щодо програм розвитку з упровадження "ретельно відрегульованих обов’язкових накопичувальних пенсійних схем".

Україна також зазначила у меморандумі, що визначить джерела фінансування другого (обов’язкового) накопичувального рівня пенсійної системи, а також забезпечить, щоб перерозподілені з першого на другий рівень ресурси були заповнені з інших надходжень, свідчить текст меморандуму.

Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомляв за підсумками засідання фракції "Слуга народу" 1 листопада, що Верховна Рада може розглянути у першому читанні законопроект про запровадження обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи до кінця 2021 року.

Він уточнив, що фракція орієнтується на початок реформи у 2023 році.