Недавні записи
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
МВФ дає Україні $2,7 млрд. Чому цей транш називають “подарунком”
Рада керуючих МВФ 2 серпня затвердила розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на підтримку світової економіки на суму $650 млрд. Україна в рамках цієї програми отримає транш в 2,7 млрд доларів вже до кінця літа.
Про повідомляє в МВФ.
“Це історичне рішення – найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи”, – заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.
За її словами, розподіл СПЗ допоможе державам-членам “задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки”.
“Це особливо допоможе нашим найбільш вразливим державам-членам, які важко справляються з наслідками кризи COVID-19”, – додала Георгієва.
Загальний розподіл СПЗ набуде чинності 23 серпня, в цей день нові СПЗ переведуть країнам-членам МВФ пропорційно їхнім квотам у Фонді.
2,7 млрд з цієї суми Україна отримає “безоплатно та безумовно” пояснив у Faсebook заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.
“Саме розміщення пройде 23 серпня. Як я вже казав, це гарний подарунок для України, і ми його отримаємо ще й до 30-річчя незалежності”, – додав він.
Для України ця допомога вкрай важлива.
Країна вже понад рік не може отримати транш МВФ за програмою від 9 червня 2020 року на близько 5 млрд доларів, спрямовану на допомогу у подоланні наслідків пандемії COVID-19.
12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів.
Очікувалося, що решта суми одним чи двома траншами надійде до України ще у 2020 році. Але цього не сталося.
Причина – недостатній прогрес у втілення обіцяних Києвом реформ. Готовність України до наступного траншу МВФ оцінюватиме восени 2021-го.
Для отримання грошей в рамках виділення СПЗ виконувати додаткові зобов’язання Україні не знадобиться.