FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

МТСБУ за 9 міс. збільшило виплати з Фонду захисту потерпілих на 32%

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Моторне (транспортне) страхове бюро України у січні-вересні 2021 року виплатило з Фонду захисту потерпілих 202,3 млн грн, що на 32% більше, ніж за аналогічний період роком раніше, повідомляється в прес-релізі бюро.

У ньому також зазначено, що виплати було здійснено за 5,4 тис. страхових подій, що на 18,5% більше, ніж за аналогічний період роком раніше.

За даними МТСБУ, найбільшу питому вагу, як і в попередні періоди, мають виплати за шкоду, заподіяну власниками незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного поліса ОСЦПВ) – 61% у загальній кількості виплат та 67% у загальній сумі сплаченого відшкодування. За цією статтею МТСБУ здійснило 3,3 тис. шт. виплат на загальну суму 136,2 млн грн, кількість виплат порівняно з аналогічним періодом 2020 року збільшилася на 12%, а сума виплат – на 30%.

"У зростання виплат за незастрахованих водіїв суттєвий внесок зробило збільшення загальної кількості автомобілів у країні. (…) Проте розуміння того, що динаміка виплат за незастрахованих водіїв певною мірою відображає зміну основних показників ринку ОСЦПВ, не знижує гостроту проблематики. Страховики, суспільство та влада мають докласти зусиль, щоб на наших дорогах узагалі не було незабезпечених страхуванням транспортних засобів. Єдиний шлях до цього – автоматична відеофіксація наявності поліса ОСЦПВ, як це відбувається в низці європейських країн", – зазначає генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко, слова якого наведено в повідомленні.

За три квартали 2021 року також збільшилася кількість виплат із Фонду МТСБУ, зроблених за водіїв пільгових категорій. У січні-вересні минулого року вони становили 0,8 тис. шт., тоді як за той самий період поточного року – 1 тис. шт. (+22%). Сума виплат також збільшилась на 35,3% і становила 36,8 млн грн. Питома вага виплат за пільговиків становить 19,1% за кількістю та 18,2% за сумою виплат.

"Нещодавно у робочій групі при НБУ щодо нової редакції закону "Про ОСЦПВ" розпочалося обговорення конкретних норм і положень законопроекту. Уже було озвучено пропозиції щодо необхідності змінити підхід до надання пільг в ОСЦПВ: від поточної ситуації, коли громадяни пільгових категорій згідно із законом позбавлені необхідності укладати договір ОСЦПВ, до такої, коли пільговик, як і кожен автовласник, повинен мати поліс, а його вартість буде компенсовано механізмом монетизації пільг. Як це може бути реалізовано, робоча група обговорюватиме найближчим часом", – зазначив Шевченко.

Відповідно до прес-релізу, у перші три квартали 2021 року МТСБУ виплатило майже 11,4 млн грн за зобов’язаннями з ОСЦПВ вісьмох страховиків, визнаних банкрутами. Це на 6,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За зобов’язаннями компаній, які припинили діяльність на ринку ОСЦПВ, але ще не визнані банкрутами у встановленому законодавством порядку, здійснено виплати шляхом повернення базового гарантійного внеску таких страховиків до загального фонду МТСБУ на суму 12,9 млн грн. Це майже у 2,4 раза більше, ніж за аналогічний період 2020 року, що було викликано значним обсягом виплат за зобов’язаннями страхових компаній "Галицька" та "Київ Ре".

МТСБУ зазначає, що традиційно мінімальними залишаються виплати за невстановленими транспортними засобами (4,3 млн грн) та за ДТП, спричинені автомобілями, якими заволоділи внаслідок протиправних дій (700 тис. грн).