FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

МОЗ поширює досвід Чернівецької області щодо створення системи епіднагляду на всю Україну – головний санлікар

Київ. 26 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство охорони здоров’я поширює досвід Чернівецької області щодо створення системи епіднагляду та виявлення COVID-19 на всю Україну, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Такий досвід поширюватиметься країною. 2 серпня було видано окрему постанову головного державного санітарного лікаря про затвердження порядку проведення епідрослідування та контактних. Це досвід Чернівецької області, поширений на територію всіх інших областей", – сказав він в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас він пояснив, що нині у Чернівецькій області працює одна з найкращих систем епіднагляду, там є досить потужна мережа Центру з контролю профілактики хвороб та його відокремлених підрозділів. "Це єдиний регіон, де діють практично всі пілотні проекти щодо системи реагування та готовності", – сказав Кузін.

Головсанлікар уточнив, що у цьому регіоні справді відбувається повноцінне відстеження лікарями-епідеміологами контактів, є навіть власна інформаційна система, яка підтримується ВООЗ і дає змогу у напівавтоматичному режимі фіксувати всі контакти людини, у якої виявили COVID-19.

За словами Кузіна, у Чернівецькій області ефективність роботи протиепідемічної служби набагато вища, "тому там виявляють і мають виявляти всі 100% випадків, навіть якщо вони безсимптомні".

Повний текст інтерв’ю Ігоря Кузіна читайте на головній сторінці веб-сайту агенції "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua