FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Березень
2023

Москва заявила, що продовжила "зернову угоду" на 60 днів

Київ. 16 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – “Зернову угоду” продовжено на 60 днів, заявила в четвер офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

“Так, на 60 ми продовжили угоду. Угоду продовжили на 60 днів”, – сказала вона під час брифінгу.

У понеділок у Женеві відбулися консультації з тематики “зернової угоди” за участю російської міжвідомчої делегації, заступника генсекретаря ООН з гуманітарних питань Мартіна Гріффітса і генерального секретаря Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребеки Грінспан. За підсумками консультацій заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що Росія не має заперечень проти продовження “зернової угоди”, але тільки на 60 днів.

ООН взяла до відома позицію РФ.

“Зернову угоду” було укладено в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, Росії, Туреччини та України відбулося підписання двох документів – зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (“Чорноморськ”, “Одеса” і “Південний”), а також зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства і добрив. Дію ініціативи продовжували в листопаді 2022 року на 120 днів. Отже, термін її дії закінчується 18 березня.