Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Молдова у вівторок отримає від Німеччини першу партію БТР "Піранья" – Міноборони
Київ. 9 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство оборони Молдови заявило, що Німеччина 10 січня поставить Національній армії республіки партію бронетранспортерів "Піранья", постачання яких передбачено угодою оборонних відомств двох країн від 2021 року.
"Уряд Німеччини надасть Молдові партію бронетранспортерів "Піранья" та іншу техніку для модернізації можливостей Національної армії. Перші одиниці бронетехніки прибудуть до країни вже 10 січня", – йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства оборони Молдови.
У ньому йдеться про те, що постачання передбачено угодою, укладеною оборонними відомствами двох країн у жовтні 2021 року.
"Бронетранспортери будуть використані для підготовки військовослужбовців, які братимуть участь у міжнародних миротворчих місіях", – ідеться у повідомленні.
Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт під час візиту до Кишинева у жовтні минулого року заявила, що німецька сторона "готова активізувати допомогу Молдові, зокрема у навчанні та наданні озброєння, щоб впоратися з поточною ситуацією".
"Ми допоможемо Молдові купити військові дрони та інше обладнання. Ми обговорюємо деталі співпраці з експертами, тому я не можу повідомити подробиці, але запевняю, що ми знайдемо можливості", – сказала Ламбрехт.
У 2023 році видатки Молдови на оборону зростуть на 68%. Міністр оборони Молдови Анатолій Носатий заявив у грудні, що бюджет військового відомства збільшиться на 649,9 млн леїв (близько 32 млн євро). За його словами, для досягнення відчутних результатів у галузі зміцнення обороноздатності військовий бюджет Молдови має бути збільшено.
"Для того щоб відбулися реальні зміни, нормальний військовий бюджет має становити 1-2% від ВВП протягом п’яти-семи років (у 2022 році ВВП Молдови був на рівні $13,5 млрд, а бюджет становив 0,5% від ВВП – ІФ-У)", – зазначив Носатий.