FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Січень
2022

Міжнародний День Миру в Україні: як відбувалось миробудування у 2021 році

Минулий 2021 рік для організації СТАН був роком, насиченим підготовкою та проведенням подій до Міжнародного Дня Миру в Україні. Ми продовжуємо розвивати традицію відзначати День Миру і говоримо про цінності миру та миробудування як перманентний процес, про позитивний мир на противагу звичному негативному. 

Саме на це були спрямовані усі наші заходи, а їх цього року було чимало: 29 подій у 15 містах від Закарпаття до східних областей України за участі як простих громадян, так і експертів та експерток всеукраїнського та міжнародного рівнів.  

Проте, своєю діяльністю ми наголошуємо та впроваджуємо у практику миробудування такі інструменти, як діалог та ненасильницька комунікація, дотримання прав людини і партисипативна демократія, реінтеграція ветеранів АТО/ООС та громадян України з тимчасово окупованих територій, розмаїття та рівність, добросусідство і внутрішній мир, розвиток критичного мислення та сприйняття в епоху інформаційних воєн, постправди та гонок маніпуляцій тощо. 

Про всі ці інструменти в різних сферах життя ми говорили під час Відкритих діалогів з мешканцями Батьово, Біловодська, Вінниці, Долини, Запоріжжя, Заставної, Івано-Франківська, Лисичанська, Мелітополя, Нової Каховки, Слов’янська, Тячева. У форматі діалогів заради миру фасилітатор_ки та активіст_ки залучили до  обговорень перехожих, знайомих активістів, юнаків та юначок, працівників освіти і культури, представників та представниць молодіжних рад на місцях, людей з досвідом життя в інших країнах, безробітних та працевлаштованих, пенсіонерів, представників ЗМІ та органів місцевого самоврядування, іноземців, студентів, представників національних меншин, підприємців, шахтарів, поліцейських, ветеранів, лідерів думок та інших небайдужих громадян. 

271527398_452723833265613_7568604132710304283_n

Окремою подією став приїзд акторів Культурного центру “Кудук” з Киргизстану з перформансом “Акорд”, який побачили в шести містах країни. Сильна і емоційна вистава з глибокими думками про відновлення миру після війни та поглядом крізь мистецтво лишила неймовірні враження в аудиторії, вже знайомої з травмами війни останніх майже 8 років. 

Під час та після офлайн-подій також проходили дистанційні онлайн-лекції з експерт_ками у сфері соціального змінотворення та телеміст із Станицею Луганською, Луганської області, який зробив можливим міжрегіональний діалог. 

Фінальною подією в миробудуванні 2021 стала Міжнародна конференція низових ініціатив “Відкритий діалог про мир”, що відбулась наприкінці року та зібрала разом понад 300 активісток й активістів з більшості регіонів України 16 потужних експертів та експерток з України, Білорусі, Грузії, Киргизстану, Німеччини, Польщі, Сирії, Таджикистану, Швейцарії та інших країн – поширення добрих практик з розбудови миру та пошуку розв’язань суперечностей між громадянами однієї країни після конфліктів.

 Запрошуємо дізнатись більше про усі події на нашому сайті.

З кожним роком ми розширюємо коло активістів та активісток миробудування, які долучаються до наших заходів, глибше знайомляться з усіма гранями позитивного миру, вчаться втілювати його в житті та передають свої знання іншим.

Заходи до Дня Миру в Україні проводяться Молодіжною організацією “СТАН” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна. Широке проведення Міжнародного дня миру в Україні в 2021 році ініціювала Молодіжна організація “СТАН” (Україна) та освітня ініціатива “Free ІТ” (Білорусь) — учасники програми діалогу та співробітництва в рамках проєкту БДІПЛ ОБСЄ OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) (ODIHR) “Просування людського виміру безпеки в Україні”. Думки та інформація, висловлені учасниками програми, не обов’язково відображають політику та позицію ОБСЄ. День Миру 2021 став можливий завдяки інституційній підтримці Молодіжної організації «СТАН» від IM Swedish Development Partner.