FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Міжнародні резерви України на початок травня зменшилися до 26,8 млрд дол

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародні резерви України станом на початок травня, за оперативними даними, становили $26,8 млрд порівняно з $28,1 млрд на 1 квітня, повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

"Зараз маємо адекватний запас міжнародних резервів, незважаючи на своєчасне виконання урядом усіх своїх валютних боргових зобов’язань… За достатньої міжнародної фінансової допомоги ми матимемо можливість утримувати резерви на належному рівні і навіть збільшувати їх", – написав він у колонці для НВ.Бізнес.

Шевченко зазначив, що поточні обмеження на рух капіталу — це той мінімум, який дозволяє зараз утримувати фінансову стабільність, не допустити значного відтоку валюти за кордон та забезпечити критичні потреби економіки.

За його словами, відносно м’які валютні обмеження створюють простір відновлення ринкових процесів. Зокрема, якщо на початку війни всі операції на міжбанку здійснювалися з НБУ, то з березня банки нарощують обсяг торгів між собою: середньоденний обсяг торгів між банками у квітні становив близько $25 млн, зазначив голова НБУ. "Ці обсяги неможливо порівнювати з довоєнними, але це є необхідною основою для подальшого розвитку ринку", – додав він.

Як повідомлялося, міжнародні резерви України в березні збільшилися з $27,5 млрд до $28,1 млрд, проте до середини квітня скоротилися до $27,4 млрд, а до 22 квітня – до $27 млрд.