FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Мішель: Заморожені санкціями активи росіян потрібно конфіскувати для відновлення України

Брюссель. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської ради Шарль Мішель виступає за конфіскацію активів росіян, які перебувають під санкціями, з метою подальшого використання для відновлення збитків, заподіяних Росією у війні, яку вона веде проти України, таку позицію президент озвучив в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Особисто я абсолютно переконаний, що вкрай важливо не тільки заморозити активи, але й уможливити їхню конфіскацію, зробити їх доступними для відновлення країни. Це моє особисте переконання", – заявив Мішель.

Водночас він констатував, пославшись на професійний досвід роботи юристом, що "юридичний рівень цього питання не такий простий". "У ЄС існує 27 правових систем, і в багатьох державах-членах ЄС для цього буде потрібно ухвалення рішення судом. Це важкий і тривалий процес", – зазначив президент Європейської ради.

У зв’язку з цим Мішель повідомив, що вже доручив юридичній службі Ради підготувати "деякі можливі ідеї, щоб знайти юридичне рішення відповідно до принципів верховенства права, яке б полегшило і уможливило конфіскацію активів людей, які перебувають під санкціями ЄС або іншими країнами світу".

"На мій погляд, це – питання справедливості, не лише заморозити активи, а й їх конфіскувати, щоб зробити ці гроші доступними для української влади… особливо для відновлення країни. Це – питання справедливості", – переконаний він.