FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Мішель підтримує ідею передання Україні 10% Спеціальних прав запозичення

(повтор)

Брюссель. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської ради Шарль Мішель висловлюється за підтримку ідеї передання Україні 10% Спеціальних прав запозичення (СПЗ, Special Drawing Rights, SDR).

"Я думаю, що насправді цей варіант є цікавим, і ми маємо розглянути його, щоб побачити, чи це можливо, і для яких держав-членів буде можливо ухвалити таке рішення", – сказав Мішель в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, цю тему він обговорював безпосередньо з президентом (Володимиром Зеленським – ІФ), і згадав про підтримку цієї ідеї. Ми перебуваємо в тісному контакті з МВФ, а також із різними країнами світу та ЄС.

Говорячи про можливе юридичне вирішення цього питання, президент Євроради нагадав, що воно перебуває в компетенції держав-членів. "Це рішення держав-членів на національному рівні. Але на мене як на голову Європейської ради, й українські друзі про це знають, вони можуть розраховувати на мене, щоб підтримати цю ідею. Чи це буде одразу 10%, чи ми почнемо з 5% і намагатимемося зібрати більше, – треба подивитися, що можливо, що реально, звісно. Але я прихильник цієї ідеї", – зазначив Мішель.