FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Міносвіти спростило порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти у 2022 році

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство освіти і науки України опублікувало порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році.

"Вступ до закладів фахової передвищої освіти цього року максимально спрощено. Для вступу за кошти держаного або місцевого бюджету вступники складають індивідуальну усну співбесіду або творчий конкурс, який проводять в один етап, та подають мотиваційний лист. Закладам надано право у своїх Правилах прийому визначати вимоги до мотиваційних листів та особливості їхнього написання", – йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Наголошується, що для вступників, які претендують на навчання лише за контрактом, достатньо надати необхідні документи та мотиваційний лист.

У відомстві наголошують, що мотиваційний лист розглядається Приймальною комісією закладу і використовується для складання рейтингового списку вступників. Але виставлення балів за такі листи не передбачено.

Відповідно до порядку, індивідуальні усні співбесіди для вступників на основі повної загальної (профільної) середньої освіти проводяться за програмами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), а форму проведення індивідуальних усних співбесід та творчих конкурсів заклад обирає самостійно.

"За бажанням вступники замість проходження індивідуальної усної співбесіди можуть подати сертифікати національного мультипредметного тесту або зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років", – повідомляють у міністерстві.

Водночас у відомстві зазначають, що середній бал свідоцтва про базову або повну середню освіту у конкурсному балі не використовується.

"Важливим елементом вступної кампанії є надання можливості вступникам подавати заяви в електронній формі. Тепер не тільки особи, які вступають на базі повної загальної середньої освіти, але й ті, хто планує вступ на основі базової середньої освіти, можуть подати документи за допомогою електронних кабінетів. Цим можуть скористатися і вступники, які перебувають за межами України", – йдеться в повідомленні.

Крім того, однією з важливих особливостей вступної кампанії 2022 року до закладів фахової передвищої освіти є використання квот лише для іноземців.

"Вступникам, які мають відповідно до законодавства право зарахування на бюджетні місця, для зарахування достатньо позитивно скласти вступні випробування. А якщо кількість таких вступників у закладі перевищує 30 відсотків, то заклад може звернутися із проханням про виділення додаткових місць до державного або регіонального замовника", – розповіли в Міносвіти.