FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Міносвіти просить збільшити фінансування "Президентського університету" у проекті держбюджету-2022

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство освіти і науки України просить збільшити фінансування проекту "Президентський університет" у проекті державного бюджету на 2022 рік до другого читання.

"У нас є великі сподівання, що Міністерство фінансів, депутати у другому читанні хоча б у якійсь частині збільшать цю суму, оскільки вона необхідна для того, щоб просто розпочати роботу… Ми подали бюджетну пропозицію на наступний рік трохи більшу", – сказав заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук під час прес-сніданку у Київському національному університеті ім. Шевченка у четвер.

Гарбарук заявив, що перші підготовчі роботи планується розпочати у грудні 2021 року.

За словами заступника міністра, на будівництво кампусу "Президентського університету" необхідно майже 4,2 – 4,6 млрд грн, а на закупівлю обладнання – орієнтовно 2,6 млрд грн. У свою чергу він зазначив, що на реалізацію проекту також планується залучати донорські та партнерські кошти.

Наразі проект держбюджету на 2022 рік передбачає виділення на реалізацію проекту "Президентський університет" наступного року 100 млн грн.

Як повідомлялося, 31 травня президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розпочати підготовку проекту створення "Президентського університету".

У червні уряд України затвердив концепцію реалізації проекту "Президентський університет", метою якого є створення ВНЗ, що поєднує високоякісну освіту, сучасні дослідження та інноваційну діяльність шляхом інтеграції з академічною наукою високого рівня, високотехнологічними компаніями (концепція "трикутника знань") як пілотного проекту для забезпечення наукових установ, державних органів та інноваційного бізнесу молодими спеціалістами з високим рівнем підготовки.

В університеті планується готувати фахівців і проводити дослідження за такими напрямами: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект; нанотехнології; аерокосмічні технології; енергетичні технології; біотехнології та науки про здоров’я; глобалізація та міжнародні комунікації. Студенти нового університету зможуть отримати наукові ступені бакалавра, магістра та доктора філософії (MBA, MBI, PHD).

Згідно з концепцією "Президентського університету", у разі відмови випускника від роботи в державному секторі після закінчення вузу передбачено компенсацію навчання у триразовому розмірі. Після закінчення цього вишу студентам буде гарантовано працевлаштування у державних компаніях, органах влади, дослідницьких та наукових інститутах, і студент буде зобов’язаний пропрацювати у держсекторі за принципом "скільки навчався – стільки працюєш".

Очікується, що перший набір "Президентського університету" становитиме 120 студентів. Надалі з року в рік набір збільшуватиметься, а максимальна можлива кількість студентів становитиме 2,5 тис. осіб.

Спочатку у ВНЗ заплановано бюджетну форму навчання, але у Міносвіти не виключають, що в майбутньому буде запроваджено і контрактну форму навчання, зокрема для іноземних студентів.

Будівництво "Президентського університету" на території державного "Експоцентру України" (ВДНГ, Київ) за три роки коштуватиме 7,2 млрд грн. На території майбутнього університету пропонується розмістити нові навчально-лабораторні корпуси, дослідницький центр, клініку, бізнес-центр, об’єкти соціальної сфери та зону рекреації та спорту.

Очікується, що "Президентський університет" розпочне освітній процес із 1 жовтня 2023 року. До цієї дати розплановано комплекс будівельних та організаційно-підготовчих робіт. У 2024-2025 роках продовжиться будівництво та введення в експлуатацію другої та третьої черг об’єктів навчально-лабораторного корпусу, апарат-готелю для студентів та викладачів. Завершити будівництво об’єктів "Президентського університету" заплановано у жовтні 2025 року.