Недавні записи
- Український виробник вогнезахисту Ковлар Груп удвічі збільшив випуск продукції 31.10.2024
- Відбувся Німецько-український семінар оборонних індустрій DFNC2: German Edition 29.10.2024
- У Києві відбувся Вечір танго за підтримки Посольства Аргентини в Україні 29.10.2024
- У Києві пройшов урочистий прийом на честь Дня незалежності Індонезії 18.10.2024
- Підвищення мінімальних цін на алкоголь поповнить держбюджет і “виб’є” з ринку недобросовісних виробників – думка 17.10.2024
Міністри енергетики країн ЄС узгодили позицію щодо "газового пакета"
Київ. 29 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада ЄС з енергетики, яка засідала у вівторок у Брюсселі, визначила позицію держав-членів Євросоюзу щодо “газового пакета” – майбутнього ринку газу і водню, повідомляють у матеріалах за підсумками засідання.
“Сьогодні рада погодила свою позицію (“загальні підходи”) для переговорів за двома пропозиціями, що встановлюють загальні правила внутрішнього ринку для поновлюваних і природних газів і водню. Метою законодавства є розробка переходу газового сектора на поновлювані та низьковуглецеві гази, зокрема біометан і водень, з огляду на досягнення мети ЄС щодо кліматичної нейтральності до 2050 року”, – йдеться в комюніке Ради ЄС.
“Я задоволена, що ми знайшли збалансовану угоду щодо газового пакета. Європа перебуває на шляху переходу від природного газу до поновлюваних і низьковуглецевих газів, і ми повинні створити для цього правильні ринкові умови таким чином, щоб сприяти конкурентоспроможності, захищати споживачів і просувати нашу мету кліматичної нейтральності до 2050 року”, – заявила міністерка енергетики Швеції, яка головує в Раді ЄС, Ебба Буш.
Пакет із декарбонізації ринків водню і газу складається з пропозицій регламенту і директиви, що встановлюють загальні правила внутрішнього ринку для поновлюваних і природних газів і водню.
Як пояснюють у Раді ЄС, “пропозиції спрямовані на створення нормативно-правової бази для спеціалізованої водневої інфраструктури та ринків, а також інтегрованого мережевого планування”. Вони також встановлюють правила захисту споживачів і зміцнюють надійність поставок, зазначають у Брюсселі.