FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Грудень
2022

Міністр оборони Фінляндії вважає, що країна стане членом НАТО до липня 2023 року

Київ. 30 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен (Antti Kaikkonen) вважає, що до Вільнюського саміту НАТО (відбудеться у столиці Литви 11-12 липня 2023 року – ІФ-У) країна стане членом альянсу.

"Я думаю, що є вагомі підстави вважати, що до Вільнюського саміту Фінляндія стане членом НАТО", – заявив він у п’ятницю на зустрічі з жителями регіону Хяме (Hame).

"Ми відповідаємо критеріям членства в НАТО і віддані меморандуму про взаєморозуміння, підписаному Фінляндією, Швецією і Туреччиною на саміті в Мадриді", – зазначив міністр.

Кайкконен сказав, що фінські оборонні компанії конкурентоспроможні на міжнародному ринку озброєнь, що є важливим для майбутнього членства в НАТО.

"З сильною оборонною промисловістю ми також зміцнимо нашу власну оборону та безпеку постачання", – впевнений глава військового відомства Фінляндії.

Держави-члени підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичної ради 5 липня 2022 року. Ці держави приєднаються до НАТО, коли всі держави-члени ратифікують протоколи про вступ.

На сьогодні із 30 країн-членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в альянсі поки що не ратифікували Туреччина та Угорщина.

Туреччина заблокувала процес вступу, зажадавши від скандинавських країн оголосити терористичними курдські організації та видати обвинувачених у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.