FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Мінінфраструктури на сьогодні оцінює збитки портової інфраструктури у десятки мільярдів гривень

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство інфраструктури України на сьогодні оцінює збитки портової інфраструктури від війни з РФ у десятки мільярдів гривень, однак точну цифру зможе назвати лише після отримання доступу до всієї інфраструктури, яка наразі перебуває на тимчасово окупованій території.

"Найбільше пошкоджена інфраструктура в морпорті "Маріуполь", також є пошкоджена інфраструктура в морпорті "Бердянськ", в порту "Ольвія", є певні пошкодження в морпорті "Чорноморськ", морпорту "Миколаїв". Але ми не можемо точно сказати цифру про пошкодження в неконтрольованих нами портах, оскільки необхідно отримати доступ до цієї інфраструктури. Проте вже сьогодні ми розуміємо, що йдеться про десятки мільярдів гривень, але точну цифру ми зможемо зафіксувати тоді, коли матимемо доступ до цієї інфраструктури", – сказав заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков під час брифінгу в Українському медіацентрі у п’ятницю.

Він зазначив, що на сьогодні закриті морпорти "Маріуполь", "Бердянськ", "Скадовськ" та "Херсон", які розташовуються на тимчасово окупованій території.

"Щодо портів "Південний", "Миколаїв", "Одеса", "Чорноморськ" і "Білгород-Дністровськ", то з 24 лютого судноплавство з цих портів неможливе, тому вони працюють виключно з вантажами та флотом, який станом на 24 лютого вже був під обробленням. Це діяльність на 20% порівняно з мирним часом", – зазначив заступник міністра.

У звичайному режимі, за його словами, працюють Дунайські порти ("Усть-Дунайський", "Ізмаїл" та "Рені").