Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Мінцифри планує запустити "е-резиденство" цієї весни – заступник міністра
Київ. 24 лютого. ІНТЕПРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство цифрової трансформації України цієї весни запустить проєкт “е-резиденство”, завдяки якому ті, хто працює за межами країни, зможуть зареєструватися як українські підприємці-ФОП (фізична особа-підприємець) і відкрити рахунок, фізично не приїжджаючи в країну, повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
“Ми плануємо навесні запуск окремого проєкту “е-резиденство” для компаній, які працюють за межами України. Що це таке? Це можливість для іноземців створити компанію в Україні, відкрити рахунок, фізично не приїжджаючи до країни”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Борняков уточнив, що на першому етапі можна буде зареєструватися тільки у формі ФОП, але в майбутньому буде створено можливості і для реєстрації юридичних осіб у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).
“Наша кінцева ціль – зробити так, щоб таким чином можна було б відкрити навіть ТОВ. І, теоретично, коли це станеться, такі зареєстровані компанії зможуть подаватись на резидентів в “Дія.City”, – уточнив заступник міністра.
Водночас він наголосив, що вимогу наявності українського резидентства для резидентів “Дія.City” буде збережено, оскільки в основу цієї ідеї спецрежиму діяльності IT-компаній закладено створення стимулів для українського бізнесу і залучення іноземного капіталу в Україну.
“Ідея впровадження “Дія.City” полягала у тому, щоб стимулювати розвиток саме українського бізнесу і прихід іноземного капіталу в Україну. Це необхідно для створення нових робочих місць саме у країні. Ідея полягає у тому, щоб капітал “приземлився” саме в Україні, а не десь на Кіпрі. Тому поширювати правовий режим на нерезидентів не планувалося і не планується”, – заявив Борняков.
Він зазначив, що іноземна компанія може зареєструвати юридичну особу в Україні, бути її 100% власником і тоді подаватися на резидентство “Дія.City”.
Як повідомлялося, Мінцифри працює над проєктом “е-резидентство” з 2019 року.
“Е-резидент” – це особливий статус іноземного громадянина в Україні, який відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг та укладення цивільно-правових угод. Також дає можливість дистанційно заснувати бізнес в Україні.
Раніше зазначалося, що попередньо як цільову аудиторію українського “е-резидентства” було визначено п’ять країн-постачальників IT-послуг на аутсорсі – Індія, Бангладеш, Пакистан, Китай і Філіппіни.
Повністю інтерв’ю заступника міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександра Борнякова агентству “Інтерфакс-Україна” читайте незабаром на сайті агентства www.interfax.com.ua