FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Грудень
2022

Мінагрополітики потрібне Україні, воно дозволяє ефективно синхронізувати законодавство з ЄС – гендиректор ІМК

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українському бізнесу для взаємодії з країнами Євросоюзу необхідно працювати за адаптованим до євростандартів законодавством, тому в країні обов’язково має бути профільний держорган, який займатиметься синхронізацією законодавчих норм та підзаконних актів із чинними в ЄС.

Таку думку висловив гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса на конференції "Ведення агробізнесу в Україні", організованій асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) щодо планів можливого укрупнення міністерств в Україні.

"Ми стали кандидатом у члени ЄС, тобто фактично ми прописали в конституції та формально затвердили, що ми йдемо до Європи. Якщо ми туди йдемо, нам потрібно адаптувати наше законодавство та підзаконні акти. 40% актів, необхідних кандидату у члени ЄС, які потрібно адаптувати до європейського законодавства, так чи інакше пов’язані із сільським господарством, ті ж фітосанітарні норми. Ми, по суті, цілком прив’язані до них, якщо хочемо йти до Європи", – заявив Ліссітса на конференції.

Також він зазначив, що Україна вже не перший рік синхронізує своє законодавство з європейським – це відбувається з 2014 року, коли виконанням євроінтеграційних робіт у країні зайнялося МінАПК, з результативністю 68-98% від запланованих показників залежно від галузі АПК.

"Потім (у 2019 році – ІФ-У) ми знищили МінАПК та вийшли на 35-42% виконання зобов’язань. Те саме стосується фітосанітарних норм та іншого – до 2019 року ми виконували майже на 100%, а потім – 49-56%. Це відповідь, чи потрібно нам Мінагрополітики чи ні. Якщо ми вирішили йти в Європу та гарантувати наше законодавство, таке питання не повинно навіть виникати. Навпаки, нам потрібно буде наповнювати Мінагрополітики новими кадрами та повноваженнями", – підсумував гендиректор ІМК.

Як повідомлялося, концепція укрупнення міністерств в Україні з 20 до 14 обговорювалася на нараді, яку 8 листопада провів президент Володимир Зеленський із урядовцями. Відповідно до неї, Міністерство аграрної політики та продовольства України може бути об’єднане з Міністерством економіки та Міністерством зі стратегічних галузей промисловості в єдине Міністерство економічного розвитку.

Раніше, у червні 2022 року, про аналогічну ініціативу злиття міністерств повідомило профільне видання "Агропортал". За його даними, до кінця 2022 року планувалося об’єднати Мінагрополітики з Мінекономіки у нове Міністерство економічного розвитку та інновацій. Загалом, за даними видання, планувалося скоротити кількість міністерств із 20 до 12.

У серпні 2019 року Верховна Рада об’єднала Мінагрополітики та Мінекономіки до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Проте вже 2020 року Кабмін відновив Мінагрополітики шляхом скасування його приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та визначив його чисельність у 203 особи, після чого міністерство знову розпочало роботу як окрема структура.