FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Січень
2022

Мінагрополітики оприлюднило список виробників "соціальних" продуктів

(розширена)

Київ. 6 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило список суб’єктів господарювання, які мають суттєву соціальну значимість, представлені у списку підприємства зможуть отримувати для своєї роботи природний раз внутрішнього видобутку з обмеженою 25-відсотковою націнкою.

Відповідний список оприлюднено у середу на сайті відомства на виконання наказу Мінагрополітики №3 від 5 січня.

“Затвердити список суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значимість: борошна пшеничного (класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) та олії соняшникової (КВЕД – 10.41)”, – ідеться у наказі міністерства.

Загалом у списку налічується 6 тис. 803 назви виробників соціально значущих продуктів. До нього також входять 978 суб’єктів господарювання, які займаються розведенням свійської птиці, 91 виробник м’яса птиці, 1 тис. 762 виробники олії та жирів тваринного походження.

Крім того, в документі перераховано назви 923 підприємств-переробників молока та виробників вершкового масла і сиру, 1 тис. 297 підприємств борошномельної та 1 тис. 747 – хлібопекарської галузі.

Як повідомлялося, міністр агрополітики Роман Лещенко 31 грудня 2021 року підписав із виробниками соціально значущих продуктів харчування меморандум щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку, документ обмежує націнку на видобутий в Україні енергоресурс на рівні 25%.

Меморандум визначає граничний рівень постачальницько-збутової надбавки до ціни природного газу власного видобутку не вище ніж 25% для задоволення потреб виробників “соціальних” продуктів харчування.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у грудні 2021 року заявив, що уряд за дорученням президента розробляє механізми підтримки українських хлібопекарів та інших виробників соціальних продуктів у зв’язку з аномальною ціною природного газу.

Розглядають також можливість запровадження відповідних націнок на соціальні продукти харчування, зокрема соціальний хліб.