FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Липень
2021

Мільярдер Джефф Безос успішно злітав у космос

Мільярдер Джефф Безос у вівторок відлетів у космос на своєму ракетному кораблі New Shepard, який збудувала його компанія Blue Origin.

У майбутньому корабель планують використовувати для обслуговування нового ринку космічного туризму.

Запуск відбувся близько 16:10 за Києвом зі стартового майданчика у штаті Техас.

Політ тривав близько 10 хвилин. Спершу на поверхню успішно повернулася ракета-носій, трохи згодом – капсула з астронавтами.

Безоса на борту супроводжували його брат Марк Безос, 82-річна Воллі Фанк, яка готувалася до космічних польотів у 60-х роках, але так і не полетіла, та 18-річний студент Олівер Деймен. Капсула відокремилася від ракети-носія на висоті близько 76 кілометрів і продовжила підійматися вгору, досягши висоти понад 100 км.

Таким чином Безосу вдалося перетнути так звану Лінію Кармана – висоту, яка вважається умовною межею атмосферою Землі й космосом.

Безос чекав цього моменту понад два десятиліття – він створив Blue Origin іще у 2000 році.

“Мене постійно запитують, чи я нервую. Але я не нервую, мені просто дуже цікаво, що нового ми дізнаємося, – заявляв Безос. – Апарат готовий, екіпаж готовий, наша команда просто неймовірна. Ми всі налаштовані дуже добре”.

Політ Безоса завершив так звані “космічні перегони мільярдерів”- він відбувся через дев’ять днів після того, як суперник Безоса у сфері космічного туризму сер Річард Бренсон пролетів високо над Землею на своєму космічному літаку Virgin Galactic.