FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Січень
2022

Meta стикається з колективним позовом на мільярд фунтів стерлінгів

За словами експерта з питань конкуренції, який має намір подати до суду на материнську компанію Meta, до 44 мільйонів британських користувачів Facebook можуть отримати компенсацію у розмірі 2,3 мільярда фунтів стерлінгів.

Ліза Ловдал Гормсен стверджує, що Meta «зловживала своїм домінуючим становищем на ринку», щоб встановити «несправедливу ціну» за використання особистих даних користувачів Facebook.

Вона має намір передати справу до Апеляційного суду з питань конкуренції.

Представник Meta сказав, що користувачі мають значний контроль над тим, якою інформацією вони діляться.

Facebook «зловжив своїм домінуючим становищем на ринку, щоб нав’язати пересічним британцям несправедливі умови, що дало йому можливість використати їхні особисті дані», – каже доктор Ловдал Гормсен.

За її словами, будь-який житель Великобританії, який використав Facebook хоча б один раз протягом 2015-2019 років, буде частиною позову, якщо він не вирішить відмовитись.

Однак у листопаді Верховний суд Великобританії відхилив позов про відшкодування збитків у розмірі мільярдів фунтів стерлінгів від Google у зв’язку з передбачуваним незаконним відстеженням мільйонів iPhone – Google заявила, що проблему було вирішено десять років тому.

Суддя у цій справі заявив, що позивач не зміг довести, що збір даних завдав шкоди кожній особі.

Але він не виключив можливості масових акцій у майбутньому, якщо вдасться підрахувати збитки.

А д-р Ловдал Гормсен сказав ВВС News: «Випадки відмови спеціально дозволені в Апеляційному трибуналі з питань конкуренції. В результаті, моя справа може вимагати відшкодування збитків від імені 44 мільйонів постраждалих британських користувачів Facebook».

Мета відкинула звинувачення. Люди користуються його безкоштовними послугами, тому що вважають їх корисними та контролюють, як використовуються їхні дані. Представник Мета сказав: «Люди мають доступ до нашого сервісу безкоштовно. Вони обирають наші послуги, тому що ми приносимо їм користь, і вони мають реальний контроль над тим, якою інформацією вони діляться на платформах Meta і з ким».

«Ми вклали значні кошти у створення інструментів, які дозволяють їм це робити».

Проте ця остання справа посилює судові баталії компанії.

Федеральна торгова комісія США нещодавно отримала дозвіл подати на Meta до суду через антимонопольні правила. Мета заявила, що впевнена, що вона переможе у суді.