FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

Меморандум із МВФ передбачає призначення голови САП до грудня та заходи щодо підтримки населення в період підвищення цін на газ – Гетманцев

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Одним із структурних маяків меморандуму України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є завершення до кінця листопада 2021 року процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та забезпечення її автономії, сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Більше того, меморандум містить намір "продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми". Маються на увазі субсидії. Не те що підвищення тарифів немає, навпаки – є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення цін на газ", – зазначив депутат.

Як зазначив Гетманцев, меморандум також передбачає ухвалення "ресурсного" законопроекту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

За його словами, меморандум із Фондом містить норму про "покращення адміністрування податків" та мінімізацію можливостей для зловживань, зокрема покращення адміністрування акцизів та ПДФО з продажу об’єктів нерухомості.

"Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити податкові лазівки, пов’язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", – зазначив голова парламентського комітету.

"Меморандум передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП (держбюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5% – ІФ), проте це вже закладено у проект бюджету на 2022 рік. Крім того, Україна висловила намір" у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ впровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики", – сказав парламентар.

Крім цього, документ передбачає ухвалення законопроекту №5600, щоб забезпечити додаткові фіскальні можливості для збільшення пріоритетних видатків на 2022 рік.

Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи.

Крім того, Україна зобов’язується оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року.

Серед намірів України – запуск Бюро економічної безпеки та ліквідація до кінця грудня цього року Державної фіскальної служби.

"Особливо наголошується на послідовності грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Мається на увазі інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції", – повідомив Гетманцев.

Крім того, Україна зобов’язана забезпечити інституційну незалежність Національного банку, зазначив він.

Окремо наголошується на намірі вдосконалити систему гарантування вкладів фізичних осіб, додав голова парламентського комітету.