FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Січень
2023

Мецола: Ухвалення резолюції про спецтрибунал щодо злочину агресії РФ проти України – найсильніший сигнал, який міг надіслати Європарламент

Київ. 19 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ухвалення Європейським парламентом у четвер резолюції про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України – найсильніший сигнал, який міг надіслати Європарламент, заявила голова Європейського парламенту (ЄП) Роберта Мецола.

"Європейський парламент відреагував ще сильнішою єдністю. Ми ухвалили резолюцію щодо створення Спеціального трибуналу для судового розгляду у справах про злочини агресії РФ проти України. Це найсильніший сигнал, який міг надіслати Європарламент", – сказала вона в рамках дискусії проєкту UKRAINE IS YOU на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у четвер.

Мецола наголосила, що тут важлива не лише політична воля, а й юридична рамка, на якій це будуватиметься.

"Ми сказали, що якщо ми цього не зробимо, жодна інша інституція цього не зробить. Тепер у мене є мандат, і я маю піти 9 лютого до Євроради і сказати: хто з нами?" – додала Мецола.

Вона зазначила, що важливо говорити і просувати наратив про те, хто нестиме відповідальність, хто відповідатиме за воєнні злочини, як визначити в наших реаліях геноцид та злочин агресії.

Вона додала: "Юристи завжди кажуть, що юридично неможливо", однак у більшості випадків це неможливо через відсутність політичної волі".

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=_a3FkT41cyk