FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Матеріально-технічна допомога США Україні у 2021 році становить понад $130 млн – глава МЗС

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США Україні цього року становить понад $130 млн, США залишаються провідним партнером України, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Завдяки домовленості президента Зеленського та президента Байдена, роботі українських дипломатів, українських військових загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США у 2021 році становить понад $130 млн", – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу у четвер.

Він наголосив, що США залишаються провідним партнером України, який допомагає посилювати її армію та обороноздатність.

"Допомога охоплює постачання озброєнь та військової техніки, обладнання, боєприпасів, кораблів, серед яких патрульні катери типу Island, човни та запасні частини до них, багатоцільові легкові автомобілі високої прохідності, протитанкові ракетні комплекси, засоби контрснайперської боротьби, розвідки, радіоелектронної боротьби, прилади нічного бачення, оптичні засоби, засоби зв’язку, медичне майно, боєприпаси та стрілецька зброя різних калібрів", – розповів міністр.

Він наголосив, що все це спрямовано на оборону України.

За словами Кулеби, цього року США передали Військово-Морським силам України чотири катери типу Island.

"Два і них – "Суми" та "Фастів" – вже доставлені до Одеси буквально позавчора. До передачі Україні готується ще один, п’ятий Island, який матиме ім’я "В’ячеслав Кубрак", – поінформував він.

Глава МЗС додав, що особливо важливим є те, що США надають Україні високотехнологічне обладнання, яке не виробляється національним оборонним комплексом або є критичним.

Кулеба також повідомив, що надійним другом та партнером України залишається Канада, яка постачає Україні обладнання для розмінування, транспортні засоби, медичне та інше спорядження, автомобілі Ford Ranger, Ford Transit, дефібрилятори та інші засоби.

"Дуже важлива оборонна співпраця України та Великої Британії. 12 листопада ми формалізували угоду про підтримку розвитку можливостей Військово-Морських сил Збройних сил України, про яку домовилися минулого року лідери наших держав Володимир Зеленський та Борис Джонсон", – зазначив він.

Міністр запевнив, що скрізь у світі українські дипломати шукають і знаходять все те, що робить українську армію сильнішою, а отже – стримує Росію від наступу.