FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Серпень
2021

MasterCard позбудеться магнітних смуг на картах – світ переходить на безконтактні платежі

Платіжна система MasterCard має намір відмовитися від магнітних смуг на кредитних і дебетових картах в період з 2024 по 2033 рік, оскільки бізнес поступово переходить на більш безпечні та зручні альтернативи на кшталт інтегрованих в карти контактних і безконтактних чіпів. У компанії стверджують, що вона стане першою платіжною системою, яка позбулася від технології, що використовується з 1960-х років.

За даними MasterCard перехід почнеться в 2024 році – до цього часу наявність магнітної смуги не буде обов’язковою в регіонах на зразок ЄС, де картки з чіпами вже застосовуються досить широко. У США, де впровадження чіпів проходить набагато повільніше, перехід почнеться в 2027 році. З 2029 року карти MasterCard з магнітними смугами перестануть випускатися, а до 2033 року зникнуть повністю.

До початку 1990-х карти з магнітною смугою вважалися найсучаснішою технологією до впровадження стандарту EMV-чіпів, що забезпечують більш безпечні платежі. За статистикою сьогодні 86% особистих транзакцій в світі за участю карт здійснюються за допомогою EMV-чіпів. Підтвердження платежу зазвичай здійснюється PIN-кодом або, в деяких локаціях – за допомогою відбитка пальця.

Цікаво, що в досить розвинених технічно Сполучених Штатах поширення карт з EMV-чіпами проходить значно повільніше, ніж у багатьох інших країнах, в минулому році особисті платежі із застосуванням відповідної технології ледь досягли 73%, незважаючи на активні спроби просування «нового» методу.

Хоча картки з чіпами позиціонуються як наступники карт пам’яті з магнітними стрічками, MasterCard уточнює, що саме безконтактні платежі, що здійснюються за допомогою карт або сучасних смартфонів і інших гаджетів стали неймовірно популярні в період пандемії.

Тільки в першому кварталі число безконтактних транзакцій зросла на мільярд в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В цілому в світі у другому кварталі 45% усіх платежів були безконтактними.

Загальна інформація

MasterCard Worldwide або MasterCard Incorporated – міжнародна платіжна система, транснаціональна фінансова корпорація, яка об’єднує 22 тисячі фінансових установ в 210 країнах світу. Головна штаб-квартира компанії знаходиться в окрузі Вестчестер, штат Нью-Йорк, США. Глобальна операційна штаб-квартира розташована в О’Феллоні, передмісті Сент-Луїса, штат Міссурі, США. У всьому світі основним бізнесом є обробка платежів між банками, обслуговуючими торговими точки, банками-емітентами або кредитними кооперативами, які використовують для оплат дебетові та кредитні картки бренду «MasterCard». З 2006 року MasterCard Worldwide стала публічною компанією, до свого першого публічного розміщення вона була організацією, спільно керованою більш ніж 25 000 фінансовими установами, що випускають брендові карти.

MasterCard, спочатку відома як Interbank / Master Charge,  була створена кількома каліфорнійськими банками як конкурент карткам BankAmericard, що випускалися Bank of America, який пізніше став емітентом кредитних карт Visa від платіжної системи Visa Inc. З 1966 по 1979 MasterCard називалася «Interbank» і «Master Charge».