FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Вересень
2021

Масове отруєння дітей у Хмельницькому спричинив золотистий стафілокок

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Причиною масового отруєння дітей у школі в Хмельницькому, внаслідок якого постраждали 92 дитини, став золотистий стафілокок, повідомляє Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

"Станом на 13 вересня спалах розшифровано – встановлено джерело збудника інфекції (у чотирьох працівників персоналу харчоблоку із зіву/носа та калу виділено золотистий стафілокок). Під час приготування їжі відбулося обсіменіння сировини та продуктів: із 12 зразків харчових продуктів у трьох стравах – золотистий стафілокок (паелья, шніцель та інші); із 60 змивів у 27 зразках – золотистий стафілокок", – зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, в одній зі шкіл Хмельницького зареєстрували спалах гострої кишкової інфекції. Серед захворілих – учні 1-4 класів, які харчувалися в шкільній їдальні. Станом на 17:00 9 вересня 2021 року було відомо про 85 отруєних (із них 84 – діти), до Хмельницької інфекційної лікарні в стані середньої тяжкості були госпіталізовані 11 осіб (зокрема один дорослий).

11 вересня кількість постраждалих збільшилася до 92 людей.

До підрозділів поліції звернулися 39 батьків. Наразі слідчі встановлюють стан здоров’я інших дітей. За фактом масового отруєння розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням) КК України. У межах розслідування призначено низку експертиз.

Навчальний заклад поки що перейшов на дистанційну форму навчання. Роботу харчоблоку припинено.

Станом на ранок понеділка, 13 вересня, в інфекційній лікарні залишаються 15 осіб.