FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Серпень
2021

Марсохід Perseverance не зміг взяти пробу грунту, тому що намагався бурити сипучу породу

Минулого тижня марсохід Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) США «Наполегливість» (Perseverance) здійснив першу спробу взяти пробу грунту. Вона виявилася невдалою, оскільки після буріння і забору керна пробірка залишилася порожньою. Виявилося, що причина невдачі криється в тому, що в місці буріння знаходиться «унікальна» порошкоподібна порода.

Ровер Perseverance опустився на поверхню Марса 18 лютого. Перед ним стоять завдання з пошуку ознак того, що в далекому минулому на Марсі існувало життя. У конструкції апарату також присутні 43 пробірки для забору проб ґрунту, частину з яких пізніше планується доставити на Землю для дослідження. Першу спробу взяття грунту марсохід здійснив 6 серпня, і вона виявилася невдалою, про що повідомили представники Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA. Два дня треба було фахівцям, щоб визначити, що причиною невдачі є занадто сипуча структура грунту в тому місці, де ровер намагався взяти зразок.

У повідомленні наголошується, що обладнання Perseverance, в тому числі бур, який використовується в ході забору проб, працює в штатному режимі. Знімки місця буріння показують, що «незвичайна порода» в місці буріння просто виявилася порошком, який не може утримуватися наявними інструментом збору зразків ровера. «Схоже, порода не була достатньо міцною для отримання керна. Частину матеріалу можна побачити на дні свердловини. Матеріал з керна, ймовірно, залишився на дні свердловини або в купі вибуреноъ породи», – вважає представник JPL.

Незважаючи на першу невдачу, вчені позитивно оцінюють майбутні можливості ровера в плані збору проб грунту. Через виниклі труднощі Perseverance належить переміститися в інше місце, перш ніж він повторить спробу отримати зразки. Передбачається, що другу спробу буріння ровер проведе на початку вересня.