FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Майже половина українців вважають російський режим фашистським чи нацистським – соцопитування "Рейтингу"

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українці переважно характеризують сучасний політичний режим у РФ як диктатуру (41%) або фашизм (37%), ще 10% характеризують поточний російський режим як нацизм, свідчать результати всеукраїнського дослідження "Ідеологічні маркери війни", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 27 квітня.

Три чверті українців вважають, що українські солдати та офіцери захищають сьогодні під час війни з РФ і народ України, і народи Європи, і тільки 22% – що лише народ України.

Абсолютна більшість (89%) опитаних підтримують визнання дій російських військ в Україні геноцидом українського народу, 76% – заборону символів Z та V, що використовуються на російській військовій техніці, 74% – заборону "георгіївської" стрічки в Україні. За 5 останніх років підтримка ініціативи про заборону "георгіївської" стрічки зросла із 45 до 74%.

Понад 65% підтримують перейменування вулиць в Україні, що містять російські чи радянські назви. 71% – за демонтаж пам’ятників, пов’язаних із Росією. 62% – за заборону на радіо та телебаченні музичної продукції з РФ. Водночас суперечливо сприймається ініціатива вилучення зі шкільної програми творів російської літератури: підтримують це 35%, не підтримують 30%, нейтрально ставляться до неї 31%.

До демонтажу пам’ятників, пов’язаних з історією Другої світової війни, відносна більшість респондентів виступає проти (40%). Підтримують цю ініціативу – 19%, нейтрально ставляться до неї 36%.

Під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше ніж 3,1%.

Джерело: https://ratinggroup.ua/research/ukraine/desyatyy_obschenacionalnyy_opros_ideologicheskie_markery_voyny_27_aprelya_2022.html