FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

31
Липень
2021

Майже 40% власників відключають 5G в нових смартфонах

Хоча число смартфонів з підтримкою зв’язку п’ятого покоління стрімко зростає, технологія не так затребувана, як це можна було очікувати. Багатьом протягом дня досить Wi-Fi підключення, деяким вистачає 4G LTE, а інших просто не влаштовує якість з’єднань нового типу. Виявилося, близько 40% користувачів зовсім відключають 5G.

У дослідженні, проведеному популярним порталом Android Authority, брало участь понад 1300 респондентів. Додатково учасникам опитування пропонувалося поділитися коментарями. Як виявилося, 5G завжди активний лише у 50,11% опитаних. Організатори не виключили, що деякі поки просто не знають, як відключити цю вельми енерговитратну функцію.

Примітно дійсно велике число користувачів, у яких 5G «завжди вимкнений» – їх частка склала 39,4%, і вони користуються смартфонами без активації нової функції в будь-яких обставинах. Передбачається, що такі користувачі не бачать реальних переваг 5G або звук нового покоління в регіоні, де вони проживають, поки залишає бажати кращого.

Нарешті, 10,51% опитаних відключає 5G у випадках, коли відповідний сигнал слабкий або майже розрядився акумулятор смартфона.

Примітно, що погану якість сигналу відзначили багато коментаторів – очевидно, технологія ще не досягла достатнього рівня розвитку. «Я ніколи не відключаю 5G. Мій Pixel 5 робить це за мене» або «Якщо ви ведете машину, гуляєте або входите в приміщення, навіть не думайте про включення 5G, оскільки LTE буде швидше. Я відключив 5G на моєму iPhone для збереження заряду батареї», – цілком поширені коментарі. Крім того, деякі користувачі вказують, що в тестах 5G демонструє високу продуктивність, а в реальних умовах набагато повільніше LTE – при використанні 4G швидше вантажаться сторінки, на YouTube не потрібна «буферизація» контенту і т. п. При цьому користувачі вказують, що знаходяться в зонах, «насичених» 5G-вишками, і в теорії зв’язок повинен бути відмінним.

Варто відзначити, що ніяких суворих стандартів опитування портал не дотримався і брати участь в ньому могли всі бажаючі без підтвердження згаданих даних.

Загальна інформація

5G (від англ. Fifth generation – «п’яте покоління») – п’яте покоління мобільного зв’язку, що діє на основі стандартів телекомунікацій (5G / IMT-2020), наступних за існуючими стандартами 4G/IMT-Advanced. Телекомунікаційний стандарт зв’язку нового покоління.

Технології 5G повинні забезпечувати вищу пропускну здатність у порівнянні з технологіями 4G, що дозволить забезпечити більшу доступність широкосмугового мобільного зв’язку, а також використання режимів device-to-device (букв. «Пристрій до телефону», пряме з’єднання між абонентами), наднадійні масштабні системи комунікації між пристроями, а також менший час затримки, швидкість інтернету 1-2 Гбіт/с, менша витрата енергії батарей, ніж у 4G-обладнання, що сприятливо позначиться на розвитку Інтернету речей.

У питанні безпеки науковий консенсус полягає в тому, що технологія 5G безпечна, а аргументи проти неї є конспірологічними і пов’язані з новизною технології, яка нібито є достатньою причиною не довіряти їй.