FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Майбутнє за одномісними літальними апаратами з автопілотом

Компанія Kitty Hawk була заснована вихідцем з Waymo і Google Себастьяном Трунов (Sebastian Thrun) близько десяти років тому, але увагу до себе привернула тільки на тлі моди на електролітаки з вертикальним зльотом і посадкою, яка зародилася в середині минулого десятиліття. На думку глави Kitty Hawk, право на існування в світі майбутнього мають тільки одномісні літальні апарати з автопілотом.

Компанія вже забракувала проект пілотованого дрона Flyer, витративши на його розробку кілька років і пристойну суму з приватного капіталу Ларрі Пейджа (Larry Page), який фінансує Kitty Hawk. Ця невдача, на думку Труна, лише переконала керівництво компанії в безглуздості розробки пілотованих літальних апаратів в сучасних умовах. По-перше, на їх порятунок від органів ручного управління буде потрібно стільки ж зусиль, як на розробку з нуля. По-друге, пілот з комерційної точки зору не є корисним навантаженням, а заряд акумуляторів на його переміщення в просторі витрачається нарівні з пасажиром.

Масштабувати кількість пасажирів у випадку з використанням електротяги теж досить дорого, на думку засновника Kitty Hawk, оскільки літальний апарат в результаті виходить дуже дорогим, громіздким і шумним. Індивідуальне переміщення по повітрю, на думку Труна, також може стати реальною економічною альтернативою поїздці на наземному таксі, а фактор вартості послуги теж дуже важливий. Нарешті, багато людей їздять на роботу на самоті на особистих машинах, так що індивідуальний літальний апарат в цьому сенсі забезпечить якусь спадкоємність.

Kitty Hawk збирається випускати десятки мільйонів літальних апаратів. Сам Трун хоч і має ліцензію пілота цивільної авіації, перший політ на автоматичному аеротаксі Heaviside збирається зробити без можливості втручатися в роботу автоматики. Як очікується, прототип літального апарату підніме засновника компанії на висоту до 300 метрів і дозволить милуватися околицями протягом приблизно п’яти хвилин. Статус першопрохідника надихає Себастьяна Труна після участі Джеффа Безоса (Jeff Bezos) і Річарда Бренсона (Richard Brenson) в суборбітальних польотах, організованих очолюваними ними компаніями. Kitty Hawk сподівається підняти в небо свій прототип з засновником на борту протягом найближчих шести місяців.