FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Березень
2023

Лідери ЄС на саміті заявлять підтримку реалізації ініціативи щодо постачання боєприпасів 155 мм Україні, Угорщина "конструктивно утрималася"

Брюссель. 22 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Лідери Європейського Союзу на майбутньому засіданні Європейської ради на рівні глав держав і урядів заявлять про свою підтримку реалізації ініціативи, спрямованої на прискорення постачання Україні боєприпасів калібру 155 мм та поповнення власних арсеналів, Угорщина в цьому питанні “конструктивно утрималася”.

Отже, решта держав-членів вільні у своїх діях, і в наданні Україні боєприпасів із власних запасів, і в спільних закупівлях і нарощуванні виробничих потужностей оборонної промисловості.

Таке пояснення в середу в Брюсселі зробив високопоставлений європейський дипломат, анонсуючи майбутній саміт ЄС, який відбудеться в Брюсселі 23-24 березня. “Що нам потрібно, то це те, що не буде держави-члена, яка блокує інших у їхньому намірі діяти. Це те, що нам потрібно. Тож нам не потрібно, щоб усі гравці зробили свій внесок у виробництво або постачання. Те, що нам потрібно, то це уникнути, щоб один заблокував інших. І це те, що ми робимо”, – спростив він розуміння ситуації.

За словами іншого дипломатичного джерела, Угорщина, заявивши про те, що не братиме участі в реалізації цієї програми, “конструктивно утрималася”, тим самим дозволивши іншим державам-членам просуватися вперед із цією ініціативою.

Високопоставлений європейський дипломат також повідомив, що відповідна позиція лідерів на підтримку реалізації ініціативи щодо постачання та виробництва боєприпасів калібру 155 мм буде відображена у висновках засідання Ради, присвячених Україні. “Складно сказати, коли висновки можуть бути схвалені. Найімовірніше, це буде в четвер”, – додав він.

Співрозмовник журналістів підтвердив, що перша робоча сесія буде присвячена Україні, й на початку участь у ній візьме за допомогою відеозв’язку президент Володимир Зеленський.