FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Червень
2021

ЛА-НІНЬЯ ЗАКІНЧИЛАСЯ, ЛІТО БУДЕ СПЕКОТНИМ – ВМО

Глобальне природне явище Ла-Нінья завершилося, і в наступні кілька місяців в тропічній частині Тихого океану будуть зберігатися «нейтральні» погодні умови.
Очікується, що цього літа температура повітря перевищить середньостатистичні показники, особливо в Північній півкулі. Про це повідомляють з Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
Очікується також, що кількість опадів у багатьох частинах світу, включаючи Східну Європу, Середземномор’я і Північну Америку, буде нижче середніх показників.
Феномен Ла-Нінья викликає охолодження поверхні океану в центральній і східній частинах екваторіальній акваторії Тихого океану, що призводить до змін тропічної циркуляції атмосфери, а саме вітру, тиску і опадів. Явище Ла-Нінья пов’язують з фазою похолодання, а протилежний феномен, Ель-Ніньо – з фазою потепління.
При цьому експерти ВМО підкреслюють, що всі природні кліматичні явища в даний час відбуваються в контексті викликаного діяльністю людини зміни клімату, яке веде до підвищення глобальної температури і посилення екстремальних погодних умов.
«Ла-Нінья має тимчасовий глобальний охолоджуючий ефект, який найсильніше відчувається на другий рік цього явища. Початок 2021-го року був, за нинішніми мірками, відносно прохолодним. Але це не повинно викликати у нас помилкове відчуття безпеки, не варто думати, що процес зміни клімату призупинився », – сказав глава ВМО Петтері Таалас.
«Концентрація вуглекислого газу, яка веде до глобального потепління, залишається на рекордно високому рівні. Згідно з новими прогнозами, випущеним ВМО, ймовірність того, що принаймні один рік в період з 2021 року по 2025 рік стане найтеплішим за всю історію спостережень і поб’є рекорд 2016 року, коли спостерігався найсильніший Ель-Ніньо, становить 90 відсотків », – додав він.
Експерти ВМО нагадують, що Ель-Ніньо і Ла-Нінья – основні, але не єдині фактори, що впливають на погодні умови. Є ще такі явища, як, наприклад, північноатлантичне і арктичне коливання.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *