FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Кулеба закликав ЄС застосувати новий санкційний механізм проти представників окупаційної адміністрації, які порушують права людини в Криму

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем на полях 23-го саміту Україна-ЄС, під час якої, зокрема, було обговорено питання санкцій Євросоюзу проти Росії.

"Міністр висловив вдячність за рішення Ради ЄС запровадити додаткові санкції проти восьми представників російської окупаційної адміністрації в Криму. Він акцентував увагу на важливості чергового продовження економічних та секторальних санкцій ЄС проти РФ у грудні 2021 року", – повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України у вівторок.

Зазначається, що Кулеба також звернувся до керівника зовнішньополітичного відомства ЄС із закликом застосувати до порушників прав людини в Криму новий Глобальний правозахисний механізм санкцій ЄС. Він також закликав приділити пріоритетну увагу ЄС у сфері захисту прав людини саме ситуації на окупованому півострові.

"Ми наполягаємо на жорстких санкціях проти держави-агресора. Росія вже понад сім років систематично порушує міжнародне право та міжнародне гуманітарне право, права людини, руйнує життя та долі людей. Мільйони втратили рідну домівку, десятки тисяч – життя, тисячі – свободу. Це достатні підстави для збереження та зміцнення наявного санкційного режиму, запровадження нових обмежувальних заходів", – наголосив міністр.

Під час зустрічі дипломати також обговорили успішне проведення в Києві установчого саміту "Кримської платформи", спільні кроки для реалізації положень її підсумкової декларації та подальшу підтримку ініціативи з боку ЄС.

"Жозеп Боррель підтвердив непохитну підтримку ЄС територіальної цілісності та суверенітету України, а також готовність ЄС і надалі надавати підтримку Україні у протистоянні агресії РФ та впровадженні реформ", – повідомляють у МЗС.

Там додають, що Кулеба запросив Борреля здійснити візит в Україну найближчим часом, зокрема запропонував відвідати лінію розмежування з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей.

Як повідомлялося, Європейська Рада затвердила рішення, яким буде застосовано санкції у вигляді заморожування активів і заборони на в’їзд до ще восьми осіб за активну підтримку дій і реалізацію політики, яка підриває чи загрожує територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України.

Під санкції, зокрема, потрапили суддя Верховного суду Республіки Крим Галина Редько, начальник УФСБ у Республіці Крим та місті Севастополі Леонід Михайлюк, суддя Київського районного суду міста Сімферополя Андрій Долгополов та прокурор Південного військового округу Євген Колпіков.